top of page

מילים טובות

המרכיב האנושי וההומני הוא ערך מנחה בכל פעילות שאני בוחרת ללוות מקצועית. בדף הזה משולבות מילים טובות של א.נשים שפסעתי איתם כברת דרך בהנחייה, בליווי, ביעוץ, בלימוד או בהדרכה. לעיתים זו דרך קצרה של מפגש או שניים, הרצאה, סדנה התנסותית. לעיתים זו הכשרה וליווי ממושך של שנה שלמה ויותר. לפעמים זו פעילות אישית או קבוצתית בטבע, במשרד או במרחבי הזום. כל נתיב משותף הוא מיוחד במאפיינים ובאיכויות היחודיות שבו.

"מלי יקרה
ברכות רבות על הקמת האתר והמון הצלחה.
מנהל אגף רווחה מוצא עצמו בודד מול תושבים הסובלים ממצבים מורכבים וקשים מצד אחד ומול רשויות מקומיות ומחוזיות מצד שני. בעיקר במועצה איזורית כמו חוף אשקלון המטפלת הן במפוני גוש קטיף והן בתושבי עוטף עזה. מיד לאחר מבצע צוק איתן פניתי למלי כדי לקבל עזרה וייעוץ בהמשך דרכי כמנהל האגף והיא נענתה ברצון. נפגשנו שלוש פגישות בהן התעמקנו בקשיים הן האישיים והן המערכתיים בהם הייתי מצוי ועל כך נתונה לה תודתי."
מעוזיה סגל

עבוד עם מלי זה לגלות עולם, ואולי במובנים מסוימים גם לגלות את העולם. למלי יש הבנה עמוקה של תהליכים ונקודת מבט חכמה ויוצאת דופן על הדברים שאנו עושים והדברים שאנו יכולים לעשות. מלי היא ההוכחה שאפשר לפעול בנחישות לשינוי העולם, הפנימי והחיצוני, תוך קידום בלתי מתפשר של ערכי כבוד הדדי ואחריות קולקטיבית, תמיד בנועם הליכות ובתבונה".
דפנה,  בכירה בעולם הרווחה בישראל

"מלי מאפשרת לכל אחד ואחת להתחבר לטבע מהמקום האישי שלו או שלה ועם הרבה ערך מוסף כמו למידה על טבע כמרפא, שחרור מלחצים וחידוש מאגרי האנרגיה שלנו. יש משהו בהדרכות הקבוצתיות ובשיחות שלי עם מלי שהופכות את האינטרציה לכזו שמשאירה זכרונות של חוויות מצמיחות וגם כשאני כותבת כעת יש לי חיוך של אושר וסיפוק מהדרך שמלי מלווה בתהליכי הייעוץ, הסיורים וההדרכות שלה. מלי מגיעה עם הרבה ידע וניסיון בתחום האקו-תרפיה, ניסיון הדרכתי עם ילדים ומבוגרים ובעיקר הכרות עומק עם הטבע והסביבה וראיית ״רנטגן״ מיוחדת לעוצמת הריפוי של הטבע."
אפרת,  אשת חינוך

"מלי היקרה , את אחת המרצות הטובות ביותר שלמדתי אצלם , מרצה עם מלא רצון לעזור וללמד את הסטודנטים ולמסור להם את הידע הרב שלך בצורה הכי טובה ומעניינת .היחס האנושי והאישי שלך עם כל אחת ואחד. לא מובן מאיליו היית  בשבילי כל מה שטוב ויפה בלימודים ולמדתי ממך המון. אני מאוד גאה שלמדתי אצל מרצה כמוך.  תודה רבה מכל הלב"
ריאהן, תוכנית ההכשרה השנתית לניהול אגפי רווחה

"לכבוד יום איכות הסביבה, היה לנו הכבוד להזמין את ד"ר מלי נבו להרצות לנו ב Verint Israel על תפיסות בעולם הקיימות והמעבר מאגו לאקו. תודה רבה מלי! היה מרתק!
עילית מטלון, Verint Israel "

"מלי היא בעלת יכולת נדירה לתרגם אינטליגנציה רגשית באמצעות חוכמה ודעת לכדי ידע. כל אלה צומחים ממקום עמוק של שליחות ואהבה. הגישה הייחודית אותה פיתחה היא נכס לכל אדם ולכל ארגון. "
שירה, מומחית בבריאות הנפש

"יש בך שילוב נדיר של פשטות, חכמה גדולה, אהבה טהורה לצד פרקטיות, יכולת תכנות, דידקטיות ושיטתיות. יש בך חיבור של עולמות רוח ונפש, לצד יכולת ניהול וארגון, משימתיות והובלה.
אהבתך לאדמה מרגשת אותי.
ברמת העשייה, היית עבורי שותפה משמעותית. נהנתי מהיכולת להוביל את הכנס ביחד, מהחיבור הכן שלך, מהנכונות שלך לפתח ולחבר חיבורים.
העשייה המשותפת שלך היתה נפלאה עבורי.
נהנתי מהצמיחה המשותפת שלנו.
"
ליבת שרון-קטלר, יוזמת כנס טבע שטח ואתגר

"הכרתי את מלי נבו, כאשר הייתי בעיצומו של מאבק למען שימור עצי עד בשדרה ביפו. מלי פנתה אלינו מיוזמתה והציעה את עזרתה, מתוך דאגה לעצים הוותיקים, אכפתיות  ורצון להושיט יד. מלי, אשר חיה ונושמת טבע וקיימות, היתה אז דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב. למרות שאינה תושבת יפו נרתמה כל כולה לעזרה והיתה מעורבת מאוד בפעילויות ובייעוץ שהועיל לנו מאוד. כמו כן - קישרה בין הפעילים בנושא בקהילה ובין חוקרים מהפורום האקדמי לחקר מדע הקיימות, שתרמו מהידע שלהם, יזמה כנס באוניברסיטה בנושא המאבקים הסביבתיים, ועשתה רבות למען העלאת המודעות הציבורית לנושא. עד מהרה הפכה לאחד מעמודי התווך של המאבק שנשא פירות גם בזכות התרומה החשובה שלה.
ככל שיירבו אנשים כמו מלי נבו, כך יהיו חיינו יפים, טובים ובריאים יותר. מגיפת הקורונה שפרצה באזורים עתירי צפיפות וזיהום אקולוגי,  ממחישה ביתר שאת עד כמה נחוץ לשלב אנשים כמוה - בעלי נסיון, ידע ולהט פנימי, כל פעילות קהילתית, סביבתית ובעיקר במערכת החינוך."
ורד נבון

bottom of page